Norvég politológus: A Nyugat lassan kész beismerni a vereségét Ukrajnában
Glenn Diesen szerint vége a hosszú ideje tartó manipulációnak; a politikai és médiaelit kezd narratívát váltani, ahogy az ukrán proxyháború a végéhez közeledik.
Aiden Aslin azt fontolgatja, hogy Kirill pátriárkától kér kegyelmet.
Mintegy negyedórás videót töltött fel a donyeci börtönből Aiden Aslin, az egyik brit önkéntes, aki Mariupolban esett orosz hadifogságba. Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, Aslint nemrég a „Donyecki Népköztársaság” ítélőtáblája halálbüntetéssel sújtotta, de még nem járt le a fellebbezési idő.
A Portfolio pénteken arról írt, hogy a brit férfi mondhatni „megtért” azután, hogy kimondták rá a legsúlyosabb ítéletet. A videóban hosszasan beszélt arról, hogy az ukránok civileket lőnek nehéztüzérséggel a Donbaszban, illetve, hogy
Többször is kitér arra, hogy élete legnagyobb hibája volt, hogy beállt az ukrán tengerészgyalogságba, és hogy azt hitte, hogy a jó oldalon harcol, de „naiv és buta volt” – idézte Aslint a portál.
A férfi arra is kitért videóüzenetében, hogy „azt gondolná az ember, hogy csak azért állt az oroszok oldalára, mert a börtönben halálra ítélték, de valójában teljes szívből igazat ad nekik”. Hozzátette:
ő nem akart senkinek ártani, csak tudatlanságból került „a rossz oldalra”.
Aslin többször is bocsánatot kér a „Donyecki Népköztársaság” népétől, azt hangsúlyozta, hogy nem követett el ellenük semmit, amiért halálbüntetést érdemelne és azt kéri, hogy hadd segítsen nekik, akár rabként is, az ukrán tüzérség által lebombázott területek újjáépítésben. Mindehhez még hozzáfűzte: fontolgatja, hogy
Mint ismert, Nagy-Britannia Moszkván keresztül próbálja elérni Aslin szabadon engedését, de a Kreml inkább a „Donyecki Népköztársaság” vezetése felé tereli őket, annak érdekében, hogy vegyék fel velük a diplomáciai kapcsolatot, de facto elismerve ezzel a szakadár terület függetlenségét – írta a Portfolio.
Nyitókép: KONSTANTIN MIHALCHEVSKIY / SPUTNIK / SPUTNIK VIA AFP